Objavte s nami Nemecko

Legoland+Europapark 2019Legoland pre celú rodinuMaldivy -dovolenka snovPobyt v Therme Erding

Zážitky z ciest po Nemecku

Oberlausitz - Horná Lužica
15.03.2018

Oberlausitz - Horná Lužica

Región Oberlausitz, resp. región Hornej Lužice, sme navštívili začiatkom apríla 2014. Malebný a kultúrne bohatý región sa nachádza na pomedzí troch štátov a troch známych miest: Prahy, Wrocławu a Drážďan. Ponúka rozmanité aktivity pre rodiny s deťmi, pre aktívne dvojice, alebo partie priateľov. Firemné skupiny môžu zažiť pestrý teambuilding aj adrenalínové atrakcie. Horná Lužica je jedinečný rekreačný región, ktorý nás príjemne prekvapil svojou pestrosťou a mnohotvárnosťou. Aktivity naozaj pre každého! A to len 6 hodín od Bratislavy:)!

Ulm - Neu Ulm a DonauFestival
15.03.2018

Ulm - Neu Ulm a DonauFestival

Krásne mestečko Ulm, rodisko Alberta Einsteina, je rozdelené riekou Dunaj na dve časti: Ulm - Baden Wurttemberg a Neu Ulm - Bayern. Na moste tak môžete byť jednou nohou v jednej časti a druhou nohou v druhej časti. A to len hodinku od Stuttgartu - magického mesta automobilov. Toto mestečko očarí každého milovníka menších miest, tajomných uličiek, krásnych domčekov a spojenia moderného umenia s históriou. V centre mesta sa nachádza aj moderná galéria a zároveň katedrála Ulmer Munster s najvyššou kostolnou vežou na svete - 161,53 m. Scenériu dotvára neskutočne priezračná riečka Blau, ktorá sa pokojne vinie mestom. V spojení s multikultúrnym festivalom Donaufest, ktorý sme v júli navštívili, to bol skrátka jeden úžasný zážitok. Festival sa koná v Ulme každé dva roky, preto v roku 2016 bude určite aj v našej ponuke:)!

Výlet s Deutsche Bahn
15.03.2018

Výlet s Deutsche Bahn

Koncern DB Mobility Logistics AG* je medzinárodným prepravcom a poskytovateľom logistických služieb a pôsobí po celom svete vo viac než 130 krajinách. Zhruba 230 000 zamestnancov, z toho 124 000 v Nemecku, sa každý deň snaží, aby zaistili prepravu osôb a tovaru pre zákazníkov a riadili a prevádzkovali príslušné dopravné siete na koľajniciach, cestách, na vode a vo vzduchu.
V osobnej doprave prepraví koncern DB po celej Európe (vrátane Nemecka) vo svojich vlakoch a autobusoch cez 12 miliónov osôb denne. V oblasti dopravy a logistiky je v európskej sieti za rok prepravené 400 miliónov ton tovaru po koľajniciach a cez 96 miliónov zásielok po cestách. V celosvetových sieťach je odbavených 1,1 miliónu ton leteckého nákladu a cez 1,9 miliónu TEU lodného nákladu.

Lipsko a CEW 2015
15.03.2018

Lipsko a CEW 2015

Lipsko v roku 2015 oslavuje 1000 rokov od svojho založenia a privítalo nás svojou nezameniteľnou atmosférou, neuveriteľným množstvom zelene, nádhernými historickými pamiatkami a veľkou pohostinnosťou a ústretovosťou jeho obyvateľov.

Jeseň v Odenwalde
29.11.2017

Jeseň v Odenwalde

O potulkách o Nemecku a jeho krásach nielen prírodných, ale aj historických a kultúrnych napísala naša spolupracovníčka Janka Saitz - sprievodkyňa v cestovnom ruchu. Vydáte sa v jej šľapajách a navštívite nádherné miesta a mestá Nemecka v jesennom farebnom šate ? 

Veľká Noc – symboly, tradície a zaujímavosti nielen u nás, ale aj vo svete. Znovuzrodenie a Nový rok.
15.03.2018

Veľká Noc – symboly, tradície a zaujímavosti nielen u nás, ale aj vo svete. Znovuzrodenie a Nový rok.

Veľká noc je symbolom prebúdzajúceho sa nového života, začiatku sily, vytrvalosti a plodnosti. V niektorých krajinách je dokonca považovaná za začiatok Nového roka, teda obdobím radosti z nového, nepoznaného a nádeje v lepší a šťastnejší život.  Na Slovensku bola vždy Veľká noc bohatá na tradície a zvyky , z ktorých sa mnohé zachovávajú dodnes a toto obdobie spolu s Vianočnými sviatkami patrí medzi najdôležitejšie v živote kresťanov.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.