Objavte s nami Nemecko

Legoland+Europapark 2019Legoland pre celú rodinuMaldivy -dovolenka snovPobyt v Therme Erding

Zaujímavosti a perličky z Nemecka

Nemecký Hollywood sa volá Görliwood
20.03.2015

Nemecký Hollywood sa volá Görliwood

Vedeli ste, že aj Nemecko má svoj Hollywood? Nachádza sa v regióne Hornej Lužice, v historickom mestečku Görlitz. Filmová kamera sa v ňom po prvýkrát objavila už v roku 1954. Je to neskutočných 60 rokov, čo sa v ňom striedajú rôzne zahraničné filmové výpravy i režiséri svetového mena. Aj preto je právom filmovou Mekkou Nemecka a nazýva sa trefne Görliwood.

Nemecká Pisa
20.03.2015

Nemecká Pisa

Aj v Nemecku je malá Pisa. Veža v mestečku Bautzen (Budyšín) s názvom ReichenTurm je odchýlená od kolmice 1,41 m na severozápad. Skutočnosť, alebo dobrý marketingový ťah? :) Presvedčte sa sami - návštevou tohto milého mestečka. Veža sa nachádza na začiatku historického centra, určite ju neminiete! :)

Majákový hotel
20.03.2015

Majákový hotel

Dokonalá romantika v majákovom hoteli pri jazere. Chceli by ste mať aspoň na dve noci krásny mezonetový apartmán v majákovej veži len pre seba? Mať výhľad na jazero z výšky 22 m, zážitkovú sprchu a kruhový balkón s 360 stupňami. Dohodnite termín s milovanou osobou a napíšte nám, radi pre Vás všetko zabezpečíme, aby ste si tento majákový zážitok mohli spoločne vychutnať. 

Nemecko – veľmoc „kráľovnej zeleniny“ – špargle
02.05.2019

Nemecko – veľmoc „kráľovnej zeleniny“ – špargle

S príchodom jari prichádza sezóna špargle. V Nemecku sa môžete stretnúť so špargľou na každom kroku. Mieste trhy s čerstvou zeleninou a ovocím sú plne zväzkov tejto krehkej zeleniny, ktorá je čoraz obľúbenejšou lahôdkou aj na našich stoloch. Mnohé reštaurácie od apríla do júna – počas sezóny špargle – organizujú špargľové dni či špargľové hody s receptami od výmyslu sveta. Najznámejším receptom je varená špargľa s holandskou omáčkou a varenými zemiačkami a krémová špargľová polievka. Neskutočné delikatesy.

Hotel na strome
20.03.2015

Hotel na strome

Jedinečné zážitkové miesto pre rodiny s deťmi, školské zájazdy, ale aj zaľúbené dobrodružné páry, ktoré hľadajú originálne miesto dovolenky. Ocitnite sa na chvíľu v rozprávke a vyberte si jeden z 9 stromových aprtmánov, ocitnite sa vo výške 10 m a užite si ako prví východ slnka v Nemecku! :) Stromový hotel je jedinečné miesto s hravým spojením umenia, kultúry a prírody. Dobrodružná divočina i miesto pre rozjímanie zároveň. Nechajte sa zlákať aj Vy. Viac informácií: info@orbistour.eu.

RheinFalls - najväčšie vodopády v Európe
20.03.2015

RheinFalls - najväčšie vodopády v Európe

Neskutočná sila vody. Valiaca sa pred Vami, ale ste v bezpečí na výčnelku v strede vodopádov. Môžete si užiť pocit "in medias res"! :) Kde? Táto scéna na Vás čaká, ak sa rozhodnete navštíviť Rhinefalls, pár kilometrov od Bodensee, konkrétne v mestečku Shaffhausen, kúsok za nemeckými hranicami, vo Švajčiarsku. Loďka Vás dovezie bezpečne tam aj späť a Vy si budete môcť nerušene vychutnávať zážitok z vodopádov.

Múzeum
21.07.2017

Múzeum "Teddy Bear"

Vedeli ste, že v malom nemeckom mestečku Giegen an der Brenz sa narodil "Teddy Bear"? V regióne Baden - Wurttemberg ho ušila Margarete Steiff, ktorá mu zasvätila svoj život, napriek neľahkému osudu. Jej múzeum Steiff je dôkazom toho, že aj detské sny sa môžu plniť. Krásny príbeh a skvelá expozícia čaká na každého milovníka plyšových hračiek.

Za Rubensom do Neuburgu
20.03.2015

Za Rubensom do Neuburgu

Neuburg, bavorské mesto na Dunaji, má neopísateľné čaro, ktoré mu vtisla doba baroka a renesancie.

Obľúbená Popoluška
20.03.2015

Obľúbená Popoluška

Každý ju pozná. Každý ju počas Vianoc pozerá. Patrí k vianočnej atmosfére. Rozprávka Tri oriešky pre Popolušku počas Vianoc skrátka patrí do rodinnej pohody. Poznáme ju už viac ako 40 rokov. Zámok Moritzburg, kde sa časť rozprávky nakrúcala, ponúka milovníkom tejto rozprávky aj špeciálnu expozíciu. Oplatí sa navštíviť a stať sa na chvílu jej súčasťou. Ideálna návšteva pre celú rodinu. :)

Luther trhá rekordy
20.03.2015

Luther trhá rekordy

Blíži sa 500. výročie vzniku protestantskej reformácie a Nemci už teraz týmto sviatkom doslova žijú. Dôkazom je aj výrobca hračiek Playmobil, ktorý prispel svojou troškou a vyrobil symbolicky figúrku, ako podobizeň Martina Luthera.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.