Objavte s nami Nemecko

Oktoberfest Legoland+Europapark 2019Therme Erding+Herbfest 2019Legoland pre celú rodinuMaldivy -dovolenka snov

Mestá a pamiatky UNESCO

Praveké pilierové obydlia v okolí Álp
16.05.2015

Praveké pilierové obydlia v okolí Álp

Jedinečná oblasť prehistorických obydlí, postavených na drevených pilieroch a datujúca sa do obdobia až 5000 rokov pred našim letopočtom - celkom oprávnene sa zaradila do zoznamu Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Poskytuje totiž množstvo dôkazov o živote ľudí v tejto dobe!

Modernistické sídliská v Berlíne
04.05.2015

Modernistické sídliská v Berlíne

Objekt sa skladá zo šiestich sídlisk, ktoré svedčia o inovačnej politike bývania v rokoch 1910-1933, najmä počas Weimarskej republiky, kedy bolo mesto Berlín spoločensky, politicky a kultúrne obzvlášť progresívne. Tieto nehnuteľnosti sú vynikajúcim príkladom reformného hnutia, v rámci ktorého budovy prispeli k zlepšeniu bývania a životných podmienok pre ľudí s nízkymi príjmami, prostredníctvom nového prístupu k urbanizmu, architektúre a záhradnému dizajnu. Tieto sídliská tiež poskytujú výnimočné príklady novej urbanistickej a architektonickej typológie, predstavujú čerstvé konštrukčné riešenia, rovnako ako technické a estetické inovácie. Bruno Taut, Martin Wagner a Walter Gropius boli medzi poprednými architektmi týchto projektov, ktoré majú značný vplyv na rozvoj bývania v celom svete.

Opátstvo a starý kláštor v Lorsch
21.04.2015

Opátstvo a starý kláštor v Lorsch

Opátstvo, spolu so svojím monumentálnym vstupom, slávnou "Torhall", patrí medzi zriedkavé architektonické pozostatky karolínskej éry. Sochy a obrazy z tohto obdobia sú stále v pozoruhodne dobrom stave. Nachádza sa v Hornom Porýní.

Železiarne Völklingen
05.04.2015

Železiarne Völklingen

Hoci Železiarne Völklingen ukončili výrobu pomerne nedávno, sú jediným neporušeným príkladom integrovaných železiarní v celej západnej Európe a Severnej Amerike, ktoré boli postavené a zariadené v 19. a 20. storočí, a ktoré zostali neporušené. Historicky bol tento závod vzorom pre mnoho ďalších podobných zariadení po celom svete.

Hanzové mesto Lübeck
30.03.2015

Hanzové mesto Lübeck

Lübeck - bývalé hlavné mesto a Kráľovná ligy hanzových miest - bolo založené v 12. storočí a prosperovalo až do 16. storočia ako hlavné obchodné centrum pre severnú Európu. Pokračuje ako centrum pre námorný obchod do dnešného dňa, zvlášť so severskými krajinami. Je to skutočná perla v historickom náhrdelníku nemeckých miest.

Würzburg Residenz  s dvornými záhradami
22.03.2015

Würzburg Residenz s dvornými záhradami

Tento nádherný barokový palác - jeden z najväčších a najkrajších v Nemecku, je obklopený očarujúcimi záhradami - bol vytvorený pod záštitou princa-biskupa Lothara Franza a Friedricha Carla von Schönborn. Bol postavený a vyzdobený v 18. storočí medzinárodným tímom architektov, maliarov (vrátane Tiepola), sochárov a štukatérov, pod vedením Balthasara Neumanna.

Horné údolie Stredného Rýna
09.05.2015

Horné údolie Stredného Rýna

Malebné údolie v strednom úseku toku rieky Rýn je právom zaradené medzi Svetové kultúrne dedičstvo UNESCO - so svojimi hradmi, pevnosťami, úbočiami plnými viníc, nádhernými kaňonmi a úžinami, prináša priam dych vyrážajúci pohľad. Je to neskutočne krásny kraj, ktorý inšpiroval mnohých umelcov.

Museuminsel - múzejný ostrov v Berlíne
20.03.2015

Museuminsel - múzejný ostrov v Berlíne

Múzeum umenia je spoločenský fenomén, ktorý vďačí za svoj pôvod veku osvietenstva a jeho rozšíreniu medzi všetkých ľudí počas francúzskej revolúcie.

Museumsinsel je najvýraznejším príkladom tohto konceptu, pôsobivým a symbolickým v centrálnom mestskom prostredí a tým, ktorý ilustruje vývoj moderného múzejného dizajnu po viac než storočie.

Paláce a parky v Potsdame a Berlíne
20.03.2015

Paláce a parky v Potsdame a Berlíne

Navštívte s nami nemecké (pruské) Versailles - s 500 hektármi parkov a súborom 150 budov postavených v rokoch 1730 - 1916, tvorí komplex palácov a parkov Potsdam (Postupim) priam umelecký celok, ktorý Vás svojou krásou nielen očarí, ale prinesie Vám zážitok, na aký sa nezabúda po celý život! Rozkladá sa od štvrti Berlín-Zehlendorf, s palácmi a parkami, lemujúcimi brehy rieky Havel a jazera Glienicke. Voltaire pobýval v paláci Sans-Souci, postavenom za Fridricha II. v rokoch 1745 až 1747. Dýcha históriou a pompéznou vznešenosťou. Všetci vieme, že je lepšie raz vidieť a zažiť ako 100 krát počuť a v tomto prípade to platí stonásobne!

Hrad Wartburg
20.03.2015

Hrad Wartburg

Hrad Wartburg je výraznou pamiatkou feudálneho obdobia v strednej Európe. Je bohatý na kultúrne asociácie, najpozoruhodnejšou je jeho rola miesta vyhnanstva Martina Luthera, ktorý tu vytvoril nemecký preklad Nového zákona. Je taktiež mocným symbolom nemeckej integrácie a jednoty.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.