Objavte s nami Nemecko

Legoland+Europapark 2019Legoland pre celú rodinuMaldivy -dovolenka snovPobyt v Therme Erding

Hrady a zámky

Nemecké zámky - skutočné stredoveké krásky
24.08.2016

Nemecké zámky - skutočné stredoveké krásky

Podľa definície slovo “zámok” označuje “opevnenú budovu postavenú pre ochranné a obytné účely”. Nemecké “burg” (v nemčine “pevnosť”) znamená to isté.

Bellevue Palace Berlín
16.02.2016

Bellevue Palace Berlín

Toto nádherné biele sídlo uprostred Berlína je posadené do nádherných záhrad a celkovo pôsobí veľmi romanticky, priam dych vyrážajúco. Nepripomína Vám iné prezidentské sídlo? Predstavujeme Bellevue Palace v Berlíne.

Hrad v Norimbergu
02.12.2015

Hrad v Norimbergu

Nádherný, veľmi zachovaný, poskytujúci autentický pohľad do histórie a očarujúci výhľad nad mesto pod ním - taký je hrad Norimberg. Určite ho odporúčame navštíviť, má čo ponúknuť!

Plassenburg
08.11.2015

Plassenburg

Plassenburg je jedným z najpôsobivejších hradov v Nemecku a predstavuje symbol bavorského mesta Kulmbach. Prvá zmienka o ňom pochádza z roku 1135. Bol zničený v roku 1554, na konci Druhej markgrófskej vojny. Hrad bol neskôr prestavaný podľa návrhov architekta Caspara Vischera na impozantnú pevnosť a na obrovský palác.

Residence Palace
20.03.2015

Residence Palace

Residence Palace vo Wurzburgu je nádherným miestom, s úžasnými záhradami, na zozname TOP 100 miest v Nemecku. V roku 2013 získalo 1. miesto spomedzi všetkých miest v Nemecku! Nie nadarmo je palác zaradený aj do svetového dedičstva UNESCO. Je považovaný za jeden z najdôležitejších palácov v Európe. A prečo je taký jedinečný? Unikátnou je architektúra a geniálny interiérový dizajn. Svetovo známe sú najmä fresky umiestnené nad obrovským schodiskom a v cisárskom salóne. Až ho navštívite, budete očarení!

Meersburg
08.11.2015

Meersburg

Pri jazere Bodensee je zámok Meersburg, dlhodobo hlavnou historickou atrakciou, lebo ponúka skvelý výhľad na toto obľúbené jazero. Objavíte v ňom až 30 zariadených miestností, príjemnú reštauráciu s kaviarňou, počas letných dní aj terasu, kde si môžete dokonale vychutnať výhľad na okolie - nuž nie nadarmo sa Meersburg nazýva "Morský zámok". Otvorený je pre verejnosť od marca do októbra. Kto sa chce preniesť do 19. storočia, nech sa páči, zámok Meersburg je najstarší obývaný zámok v Nemecku. Krásny výhľadový zážitok prajeme!

Neuschwanstein
08.11.2015

Neuschwanstein

Neuschwanstein je nádherný zámok v oblasti obce Schwangau pri meste Fussen, ktorý dal postavit bavorský kráľ Ľudovít II. Je to jeden z najznámejších a najnavštevovanejších turistických cieľov Nemecka a má prívlastok "rozprávkový - labutí hrad". Architektúra a vnútorné vybavenie predstavuje romantický historizmus a elektitcizmus 19. storočia. Neďaleko sa nachádza aj zámok Hohenschwangau. Prehliadka zámku je možná aj v českom jazyku.

Zažite aj Neuschwanstein a aj iné miesta na poznávacom zájazde Historické skvosty a krásy prírody južného Bavorska.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.