Objavte s nami Nemecko

Oktoberfest 2019Therme Erding+Herbfest 2019Legoland pre celú rodinuMaldivy -dovolenka snov
 • Úvod
 • >>
 • Pobyty pre telo i dušu
 • >>
 • TOSCANA a TY - výnimočná dovolenka spojená s poznávaním a kúpaním , sprievodca, doprava v cene - pre KAŽDÉHO

TOSCANA a TY - výnimočná dovolenka spojená s poznávaním a kúpaním , sprievodca, doprava v cene - pre KAŽDÉHO

Novinka
649,00 s DPH 649,00 € bez DPH
zážitkový zájazd zameraný na všetky zmysly, oddych, spoznávanie prírodných a historických, ale aj gastronomických bohatstiev krajiny - doprava luxusným midibusom zn. Mercedes priamo z Bratislavy, nocľahy po ceste - ubytovanie s raňajkami v elegantne zariadených apartmánoch
Obj. číslo:
061

TOSCANA a TY - výnimočná dovolenka spojená s poznávaním a kúpaním , sprievodca, doprava v cene - pre KAŽDÉHO

zážitkový zájazd zameraný na všetky zmysly, oddych, spoznávanie prírodných a historických, ale aj gastronomických bohatstiev krajiny - doprava luxusným midibusom zn. Mercedes priamo z Bratislavy, nocľahy po ceste - ubytovanie s raňajkami v elegantne zariadených apartmánoch

Doplňujúce informácie

 

Termín :  04.10. - 12.10. 2019 - cena 649 € na osobu

 

NÁŚ veľmi bohatý, zaujímavý a pútavý a relaxačný PROGRAM :

1. deň - piatok :
odchod  z Bratislavy okolo obeda, nocľah v okolí Udine, voľný program

 

2. deň - sobota :
Po raňajkách odchod - naša cesta bude pokračovať na druhý deň ďalej na juh a urobíme si malú ochutnávku mesta Siena, ktoré je známe predovšetkým svojim čarovným námestím, úžasným stredovekým espritom a predovšetkým vášnivým koňským Paliom. Večer príchod na ubytovanie a po ceste oddych.

 

3.deň - nedeľa :

Po raňajkách výlet do parku Maremma – miesto, kde ešte môžete zažiť prímorskú krajinu chránenú pred ľudskou činnosťou , obzrieme si ruiny proti-pirátskych veží možno stretneme buterov – pravých talianskych kovbojov. Je to skutočne raj vtákov, kde sa poprechádzate v tieni píniového lesa a stredomorskej húštiny, na kopcoch postojíme v tieni starých pevností, ktoré opriada nie jedna legenda a v diaľke budete mať možnosť vidieť ostrov Monte Christo, ktorý inšpiroval Alexandra Dumasa k napísaniu jeho skvelého románu. A potom prídeme na jedinečnú bielu pláž, kde budete mať možnosť prežiť osamotenosť na brehu mora, budete iba vy a živly!
Návrat, voľno.
Večera
 

4. deň - pondelok :
Po raňajkách Na ďalší deň začne naše spoznávanie krás južnej Toskány.
Jeden deň budeme venovať spoznávaniu záhadnej kultúry Etruskov, prejdeme sa po ich tajuplných cestách, hlboko vytesaných do tufových skál, nahliadneme do ich hrobiek  a budeme sa mpôcť dotknúť ich výtvorov. Navštívime Pitigliano – jedno za najmalebnejších miest Talianska /a to už je čo povedať/ - mestečko, ktoré nazývali malý Jeruzalém, akoby vyrastalo zo skaly za slnkom. Prejsť sa po jeho úzkych uličkách je nezabudnuteľný zážitok a ak budete mať chuť, môžete navštíviť miestne múzeum židovskej kultúry a je to veru veľmi zaujímavá návšteva.  Večer, po náročnom dni, necháme svoje telo relaxovať  v sírnych kúpeľoch v Saturnii.

Návrat, voľno.
Večera
 

5. deň - utorok :

Po raňajkách- Tarotová záhradasochy v nadživotných veľkostiach inšpirované štýlom Gaudího vytvorené francúzsko – americkou umelkyňou  Nik ide Saint Phalleová ( 1930 - 2002 ) - čaká nás nádherný estetický zážitok – sochy sú začlenené do vegetácie a vytvárajú spolu harmonický celok Tarotová záhrada je miesto pre fantáziu. Na vytvorení tohto priestoru sa podieľali surrealistickí umelci z celého sveta pod vedením výnimočnej umelkyne  Nikki di Saint Phalle, ktorej tvorbu nájdete vo veľkých múzeách moderného umenia na celom svete. Je nezabudnuteľným zážitkom vstúpiť do umeleckých výtvorov a nechať na seba pôsobiť množstvo tvarov a farieb. Uvidíte tu aj rôzne mechanické hračky, nad ktorými isto zadumane postojíte. Navštívime neďaleké mestečko Capalbio, ktoré  kedysi nazývali malé Atény. No a aby sme využili prítomnosť mora, navštívime pláže v Ansendonii. Ak by niekto mal ešte málo, môže ísť navštíviť miestne archeologické nálezisko rímskej osady.

Návrat, voľno

Večera

6.deň - streda :

Ďalší  deň budete mať iba pre seba, ale večer pôjdeme ochutnávať tekuté dary tejto zeme. Zistíte, ako vonia a chutí víno, ktoré sa tu urodilo.
Večera
 

7. deň - štvrtok :
 Raňajky 

Štvrtok je deň, ktorý je v okresnom meste Grosseto zasvätený trhu a tu budete môcť utratiť svoje peniaze za oblečenie, keramiku, pochutiny, syr, kvety, salámy,  kožené výrobky, no proste, čo vás len napadne. Poprechádzame sa po ojedinelých zelených hradbách mesta, prezrieme si stopy mora v stenách tunajšej katedrály a ak budete mať chuť, môžete si prezrieť tunajšie rozsiahle múzeum Etruskov. Na záver prejdeme na pláž, ktorá v tom čase už bude patriť iba nám.

Večera

 

8. deň - piatok :
Raňajky

Ako všetko, aj náš pobyt sa skončí... Pri návrate sa ešte  zastavíme „ochutnať“  metropolu kraja a tiež metropolu svetového umenia a krásy Florenciu.  Bolo by skutočne hriechom ísť okolo a nezastaviť sa aspoň na chvíľu.  Bude pre nás vzácnou príležitosťou prejsť sa v uliciach, ktorými sa prechádzali  Dante, Michelangelo, Macchiaveli a veľa ďalších veľkých duší našej kultúry.  Uvidíte Dávida, most zlatníkov Ponte Vecchio, zakloníte hlavu, aby ste sa mohli pokochať mramorom Duoma a budete si môcť dať zmrzlinu, ktorá bola vyhlásená ako jedna z najlepších na svete. Áno, keď budeme nastupovať do autobusu, budeme zo všetkých dojmov unavení, ale znova prenocujeme v meste Udine a doprajeme si ešte  jednu noc oddychu  v zemi, ktorú nazývajú Taliansko.
 

9. deň - sobota :
Raňajky, odchod na Slovensko

V cene na jednu osobu a pobyt je zahrnuté :

 • Doprava z Bratislavy do Toskánska  a späť luxusným a komfortným midibusom 
 • Ubytovanie v apartmánoch 
 • Pravé toskánske raňajky
 • Bez nočných prejazdov – ubytovanie po ceste – 2 x nocľah s raňajkami
 • Ochutnávka  toskánskych vín aj s bohatým občerstvením
 • výlety ( viď program ) - najkrajšia pláž Toskánska - prírodný národný park, okolité miesta a miestečka
 • Po ceste tam návšteva mesta Siena a prechádzka uličkami
 • Po ceste späť návšteva mesta Florencia 
 • Delegát 

 

V ceme NIE je zahrnuté a možno doobjednať :

 • Večere , obedy
 • vstupy do Národného parku Maremma, Musea Etruskov, Tarotová záhrada
 • vstupy vo Florencii -  Duomo, Baptistérium, Kampanila alebo kupola + kostol sv. Lorenze se platí zvlášť - to sú objekty, kde sa platí vstupné v celkovej sume 20,-  €,
 • Ostatné /kostol sv. Ducha, záhrada ruží,, Danteho kostol/, je grátis.
 • Cestovné poistenie a poistenie proti insolventnosti - 25- € / pobyt

 

Viac informácií vám radi poskytneme na: orbistour@orbistour.eu,  t.č.: 0908 907 019 alebo libachiara@zitelepsie.sk, t.č. +421 905 287 751

 

 

 

 

 

 

Partneri a členstvo

 

 

 

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.