Objavte s nami Nemecko

Legoland+Europapark 2019Legoland pre celú rodinuMaldivy -dovolenka snovPobyt v Therme Erding

Romantická plavba po riekach Rýn, Moselle elegantnou loďou Calypso - vínna cesta - 8 dní / 7 noci

Novinka
599,00 s DPH
Obj. číslo:
104

Romantická plavba po riekach Rýn, Moselle elegantnou loďou Calypso - vínna cesta - 8 dní / 7 noci

Doplňujúce informácie

Plavba po rieke Rýn veľmi elegantnou štýlovou loďou Calypso, ktorá ma  veľmi  zaujímavú históriu je nezabudnuteľným zážitkom. Kapitán lode Holanďan Wido Arts spolu s jehou manželkou Slovenkou Jankou a ich malých synčekom Damiankom vytvárajú na lodi tú pravú domácu atmosféru, kde sa každý hosť cíti ako doma. Kajuty sú veľmi útulne, vybavené praktickým nábytkom a celá loď vrátane reštaurácie a baru má nádych anglického koloniálneho štýlu. Personál lode je medzinárodný s väčšou časťou Slovákov, ktorí sa starajú o komfort a blahobyt pasažierov. Na tejto unikátnej lodi nič nie je nemožné a hýčkajú si Vás ako v bavlnke. Zážitkom je Kapitánsky večer, kde znejú známe piesne a raritou je, že pán Wido je výborný spevák a nie nadarmo má aj prezývku " spievajúci kapitán ". O zábavu na lodi nie je núdza. A na svoje si príde každý a veľkou výhodou je, že aj keď je to plavba v Nemecku, vďaka slovensky hovoriacemu personálu nemusíte byť jazykovo zdatný. Kto nezažil tento spôsob cestovania a spoznávania, je čas začať ! Je to zážitok na celý život "

Reportáž z našej plavby s TV Markíza TU

Termín : 

13.06 -  20.06.2021

06.07. - 13.07.2021

Program plavby :

1. deň: Koblenz

Nalodeni v meste Koblenz na sútoku riek Rýn a Moselle a užijeme si pohodový večer na palube našej lode. ( nalodenie do 17.30 - večera sa podáva v čase 19.00 - 20:00 )

Deň 2: Koblenz – Rüdesheim - Boppard

Ráno sa plavíme po Rýne cez veľkolepú Rýnsku roklinu a dostávame sa do pekného mesta Rüdesheim. Tu budete mať voľný čas na spoznávanie alebo sa môžete pripojiť k našej exkurzii, ktorá vám umožní navštíviť fascinujúce Siegfried’s Mechanical Music Museum a vychutnať si jazdu lanovkou nad vinicami, kde si užijete panoramatický výhľad na Rýn. Neskôr  pokračujeme pozdĺž Rýna a zastavíme sa v Bopparde, kde cez noc zakotvíme.

Deň 3: Boppard – Cochem

Ráno sa doplavíme do pôvabného mesta Cochem, kam dorazíme v skorých popoludňajších hodinách. Cochem sa nachádza na brehu rieky Moselle a dominuje mu ríšsky hrad, ktorý má viac ako 1000 rokov a bol reštaurovaný v 19. storočí v neogotickom štýle. Popoludní budete mať možnosť pripojiť sa k našej prehliadke hradu so sprievodcom. Tento večer kotvíme v Cochem.

Deň 4: Cochem - Traben Trarbach

Užijete si nádhernú scenériu, počas plavby pozdĺž rieky Moselle a budeme pokračovať do Traben Trarbach, kam dorazíme okolo obeda. Traben Trarbach je malebné mesto plné polozrubových stavieb a elegantných historických domov. Tu budete mať voľný čas na objavovanie, prípadne navštívte Middle Moselle Museum a múzeum malých bicyklov, ktorých návšteva určite stojí za to. Tiež sa môžete pripojiť k našej prehliadke, počas ktorej sa vám naskytne fascinujúci pohľad na starobylý región Trier.

Deň 5: Traben Trarbach - Bernkastel - Zell

Ráno prichádzame do hlavného mesta vína, Bernkastel a máme voľný čas na prehliadku. Bernkastel je typickým stredovekým nemeckým mestom s pôvabným trhovým námestím s malebnými kaviarňami a ulicami lemovanými polozrubovými domami. Neskôr pokračujeme pozdĺž Moselle do pekného mesta Zell, kde cez noc kotvíme

Deň 6: Zell –Alken - Koblenz

Ráno sa  budeme plaviť do malebnej dedinky Alken, ktorá sa nachádza v srdci údolia Moselle. Popoludní máme príležitosť zúčastniť sa na degustácii vína v prekrásnej vínnej doline Winningenu, predtým, ako sa vydáme späť do Koblenzu

Deň 7: Koblenz - Andernach

Ráno máte voľné na samostatnú prehliadku historického opevneného mesta Koblenz. Navštívte sochu Williama Veľkého, ktorá označuje sútok riek Rýn a Moselle, alebo podniknite výlet lanovkou do nádhernej pevnosti Ehrenbreitstein a jej fascinujúcich múzeí. Popoludní odídeme do mestečka Andernach, kde je možnosť pripojiť sa k prehliadke paláca Sayn a jeho krásnej motýlej záhrady.

Deň 8: Andernach

Po raňajkách sa rozlúčime s kapitánom a posádkou a vydáme sa na spiatočnú cestu na Slovensko

VÝLETY

Radosti Rüdesheim

25 €

Výlet vlakom vás dovedie na fascinujúci exemplárom mechanických hudobných systémov datujúcich sa od roku 1900 v mechanickom hudobnom múzeu Siegfrieda. Súčasťou je aj lanovka, ktorá vedie k pamätníku Niederwald a po ceste je nádherný výhľad.

Hrad Reichsburg

30 €

Vychutnajte si prehliadku hradu Reichsburg a jeho zreštaurovanej novogotickej architektúry, ktorá dominuje krajine údolia rieky Moselle.

Prehliadka Trieru so sprievodcom

25 €

Trier je považovaný za najstaršie mesto v Nemecku a bol bývalým sídlom rímskych cisárov. Dodnes je domovom mnohých ohromujúcich rímskych pozostatkov spolu s architektonickými štýlmi z rôznych ďalších období vrátane gotického, renesančného a rokokového. Vďaka tomu je ideálnym miestom na pešiu prehliadku a naša prehliadka so sprievodcom vám zabezpečí, že vám nebude chýbať žiadny z jeho vrcholov.

Ochutnávka vín Winningen

30 €

Malebné mesto Winningen sa nachádza na brehu rieky Moselle. Ochutnajte miestne vína a zistite všetko o pestovaní a pôvode hrozna a o tom, ako sa z neho vyrába víno. Vychutnajte si víno vo svojej najjednoduchšej a najkrajšej podobe - priamo vo vinici, kde sa vyrába

Sayn Palace & Butterfly Gardens

30 €

Zažite pestrofarebný svet exotických motýľov v motýlej záhrade a potom navštívte insektáriá. Neskôr sa môžete vydať objavovať Sayn Palace, ktorý je plný vzácnych obrazov, nábytku a artefaktov

V cene plavby je zahrunuté na 1 osobu :

  • ubytovanie v kajute pre 2 osoby na 7 nocí /  8 dní
  • plná penzia ( výber z jedál a bufetové stoly )
  • Welcome drink
  • coffe time 
  • poobedňajší snack

V cene nie je zahrnuté :

  • doprava do miesta a z miesta nalodenia 
  • cestovné poistenie

S leteckou,alebo inou dopravou do miesta a z miesta nalodenia aj cestovných poistením Vám veľmi radi pomôžeme !

 

Partneri a členstvo

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.