Objavte s nami Nemecko

Legoland+Europapark 2019Legoland pre celú rodinuMaldivy -dovolenka snovPobyt v Therme Erding

Plavba po rieke Rýn elegantnou loďou Calypso - návšteva 4 miest a vianočných trhov - 6 dní / 5 noci

Novinka
339,00 s DPH
Obj. číslo:
105

Plavba po rieke Rýn elegantnou loďou Calypso - návšteva 4 miest a vianočných trhov - 6 dní / 5 noci

Doplňujúce informácie

Plavba po rieke Rýn veľmi elegantnou štýlovou loďou Calypso, ktorá ma  veľmi  zaujímavú históriu je nezabudnuteľným zážitkom. Kapitán lode Holanďan Wido Arts spolu s jehou manželkou Slovenkou Jankou a ich malých synčekom Damiankom vytvárajú na lodi tú pravú domácu atmosféru, kde sa každý hosť cíti ako doma. Kajuty sú veľmi útulne, vybavené praktickým nábytkom a celá loď vrátane reštaurácie a baru má nádych anglického koloniálneho štýlu. Personál lode je medzinárodný s väčšou časťou Slovákov, ktorí sa starajú o komfort a blahobyt pasažierov. Na tejto unikátnej lodi nič nie je nemožné a hýčkajú si Vás ako v bavlnke. Zážitkom je Kapitánsky večer, kde znejú známe piesne a raritou je, že pán Wido je výborný spevák a nie nadarmo má aj prezývku " spievajúci kapitán ". O zábavu na lodi nie je núdza. A na svoje si príde každý a veľkou výhodou je, že aj keď je to plavba v Nemecku, vďaka slovensky hovoriacemu personálu nemusíte byť jazykovo zdatný. Kto nezažil tento spôsob cestovania a spoznávania, je čas začať ! Je to zážitok na celý život "

 

Reportáž z našej plavby s TV Markíza TU

 

Termín : 

29.11. - 04.12.2021

04.12. - 09.12.2021

09.12. - 14,12,2021

Program plavby :

Deň 1  - Kolín

Pricestujeme do Kolína a nalodíme sa na našu loď, kde sa ubytujeme a strávime nocľah . ( nalodenie  od  17.30 )

Deň 2: Kolín – Bonn


Po raňajkách navštívime prekrásne mesto Kolín nad Rýnom. Staré mesto a okolie katedrály sú jeho najživšou časťou, pretože je to doslova bludisko nádherných stánkov ponúkajúcich význačné umelecké a remeselné výrobky. V meste sa nachádza aj niekoľko menších trhov, vrátane prístavného vianočného trhu, ktorý sa koná na rieke Rýn, so zasneženými bielymi pagodovými stanmi pripomínajúcimi plachty lodí a ďalším trhom je idylický trh v mestskej záhrade. Počas obeda pokračujeme v plavbe po Rýne, aby sme objavili mnohé tváre mesta Bonn a jeho viac ako 2 000 rokov staré architektonické dedičstvo. Máme voľný čas na prebádanie vianočných trhov. Skvelé miesto na štart je stará radnica, ktorá sa zmenila na obrovský adventný kalendár a každý deň sa rozsvieti jedno svetlo. Susedné ulice dotvárajú scenériu vianočných trhov.

Deň 3: Bonn – Koblenz – Boppard

Dnes ráno sa plavíme do mesta Koblenz, ktoré sa nachádza na sútoku riek Rýn a Moselle, kde strávime popoludnie užívaním si vianočných trhov, s viac ako 130 slávnostne zdobenými drevenými stánkami, ktoré ponúkajú množstvo ručne vyrábaných darčekov a vianočných ozdôb. Vychutnajte si pohár červého alebo bieleho vareného vína pri počúvaní vianočných  kolied. Dnes večer sa plavíme do mesta Boppard, kam prídeme zajtra skoro ráno.

Deň 4: Boppard - Oberwesel - Andernach

Počas našej rannej plavby do mesta Oberweselu sme sa kochali krásnou scenériou. Vydajte sa s nami na prehliadku mesta Rüdesheim na návštevu nádherného múzea mechanickej hudby Siegfried, a ktorú zavŕšime hrnčekom vareného vína. Po výlete sa vrátime na našu loď v Andernachu a užijeme sme si oddychový večer.

Deň 5: Andernach - Düsseldorf

Toto ráno sa plavíme do Düsseldorfu. Po príchode si pokojne môžete prejsť vianočné trhy, ktoré prebiehajú počas decembra. Vianočné mesto Düsseldorf je plné žiarivých svetielok a drevených stánkov. Hlavné námestie Marketplatz, ktoré sa nachádza pred radnicou je miestom s najväčším počtom tých najväčších stánkov. Iné trhy sú napríklad trh Malého Anjela, trh Hviezdičky, na ktoré vás môže zviesť vôňa vareného vína a horúcej čokolády a remeselníci a remeselníčky, ktorí vám s radosťou predvedú svoje zručnosti a výrobky.

Deň 6: Düsseldorf

Dnes ráno sa rozlúčime s kapitánom a posádkou a vydáme sa na spiatočnú cestu na Slovensko.

VÝLETY

Radosti Rüdesheim

25 €

Malebné mesto Rüdesheim má v zimných mesiacoch osobitné čaro, so svojimi úzkymi vínnymi uličkami, ktoré sú v období Vianoc plné sezónnych slávností, kde sa ponúkajú lokálne vína a pivá. Na najúžasnejšej, šikmej ulici mesta Rüdesheim s názvom Drosselgasse môžete vyhľadať obchod so suvenírmi a odniesť si fľašu alebo dve alkoholu alebo fľašu miestnej značky brandy Asbach. Vrcholom našej prehliadky je návšteva nádherného múzea mechanickej hudby Siegfrieda, kde si môžete prezrieť fascinujúce exempláre mechanických hudobných systémov zo začiatku roka 1900. Doplnením našej návštevy venovanie spomienkového hrnčeka vareného vína.

V cene plavby je zahrunuté na 1 osobu :

  • ubytovanie v kajute pre 2 osoby 5 dní / 4 noci
  • plná penzia ( výber z jedál a bufetové stoly )
  • Welcome drink
  • coffe time 
  • poobedňajší snack

V cene nie je zahrnuté :

  • doprava do miesta a z miesta nalodenia 
  • cestovné poistenie

S leteckou,alebo inou dopravou do miesta a z miesta nalodenia aj cestovných poistením Vám veľmi radi pomôžeme ! Vieme zaistiť aj sprievodcu na sprevádzanie pre skupinky !!!!

Partneri a členstvo

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.