Objavte s nami Nemecko

Legoland+Europapark 2019Legoland pre celú rodinuMaldivy -dovolenka snovPobyt v Therme Erding
  • Úvod
  • >>
  • Dovolenka v RAJI - Maldivy, Srí Lanka, Jamaica

Dovolenka v RAJI - Maldivy, Srí Lanka, Jamaica

Pre slovákov boli Maldivy vždy vysnívanou krajinou, rajom na Zemi. Mnohí si myslia, že sú dostupné len za veľmi vysoké ceny. Ale opak je pravdou a ako prví prichádzame s ponukou pre všetkých, ktorí milujú exotiku a teplo, tyrkysové more a chcú si užiť oddych a nasýtiť všetky zmysli. Tu je naša ponuka a sami sa presvedčte, že ceny sa nelíšia od cien Európskych dovolenkových destinácii , pre kompletnú ponuku kliknite na banner TU :
 
 
Maldivy sú tropickou destináciou, a pozostávajú z jedinečného korálového systému, ktorý sa ťahá od rovníka smerom na sever. Majú cca 1200 ostrovov, väčších aj menších, mnohé z nich sú obývané, takmer dve stovky z nich tvoria rezorty a potom sú tu farmy, neobývané ostrovy a tzv sandbanks (piesočné ostrovčeky bez vegetácie ktoré "miznú" prí prílive a odhaľujú svoju krásu pri "odlive")
 

Pri cestovaní na Maldivy netreba žiadne očkovania, nevyskytujú sa tu ochorenia ako v iných tropických alebo ázijských krajinách. Jediný problém je Dengue horúčka, ktorá sa vyskytuje počas dažďového obdobia, ktoré začína v máji a končí niekedy v Auguste / v Septembri. Nie každý komár je nositeľom horúčky. Klimatické zmeny ovplyvňujú aj tento raj a preto sa dažde môžu vyskytovať aj v Septembri. Aj keď zaprší, je stále teplo. Teplota sa takmer nemení. Je dosť vlhko a teplota cez 30 stupňov. Pred cestou do krajiny odporúčam sa „vyzbrojiť“ repelentmi, aby ste sa vyhli problémom s komármi pokiaľ cestujete na hotel, ktorý sa nachádza na obývanom ostrove. Môže sa stať, že aj počas dažďového obdobia niekoľko dní neprší, alebo prší aj niekoľko dní v kuse... Je to už ťažko predpovedať. Počasie sa počas dažďov dosť rýchlo mení, nie sú tu hory, mraky sa rýchlo presúvajú. Môže sa stať, že na jednom ostrove prší a oproti na ďalšom ostrove svieti slniečko.

 

 

Zobrazenie:
Nenašli sa žiadne produkty.

Maldivy sú ostrovná krajina. Veľmi krásne a zaujímavé sú lokálne ostrovy, kde turista môže vidieť typický život miestnych ľudí, hlavne tie maličké ostrovčeky, kde je pokoj, a život tu ide veľmi pomaly. Tieto ostrovy ponúkajú ubytovanie pre turistov na veľmi vysokej úrovni, volajú sa „Guest house“ a sú dostupné pre každého. Odporúčame len ostrovy, kde sú čisté a upravené bikiny pláže a kde je možnosť zakúpenia si rôznych exkurzií, výletov. Na Maldivy sa chodí oddychovať, ale kľudne môžete dovolenku stráviť šnorchlovaním – korálové útesy sú tu úžasné, taký podmorský svet ako je tu sa len tak nevidí, ďalej veľmi populárne sú aj potápania – ten kto sa nikdy nepotápal si môže urobiť kurz priamo na ostrove, sú tu svetové potápačské centrá a šup do hlbín Indického oceánu. Veľmi zaujímavé sú rybačky, netreba žiaden rybársky preukaz a čo odporúčame zažiť je nočná rybačka. Ďalej plávanie s mantami alebo s veľrybým žralokom, to sa nedá ani opísať, nezabudnuteľné zážitky. Pozorovanie delfínov, ako sa predvádzajú, korytnačiek, planktóna...

 
Náboženstvo na Maldivách je Islam, ale netreba sa zahaľovať. Nie su tú žiadne miesta, kam sa nesmie chodiť, Maldivy netreba porovnávať s inými krajinami, kde je Islam. Ľudia sú tu modernejší, ovplyvnený západnou kultúrou, v hlavnom meste je život veľmi ovplyvnený západným svetom, na ulici stretnete úplne zahalené ženy ale aj ženy s krátkym rukávom ako i ženy, ktoré nosia nikab. Stačí mať zahalené hohy po kolená a tričko / košieľky môžu byť aj bez rukáva, príp. s krátkym rukávom. Na bikini pláži môžte byť v kľude v plavkách, tieto pláže sú určené len pre turistov. 
 
Rezorty sú luxusnejšie, klienti majú svoje súkromie na pláži, pred každou vilkou na pláži majú svoje súkromie. Ceny sú už ale vyššie, tie závisia od obdobia, kedy klient cestuje na Maldivy. Na rezortoch sa neoplatí bookovať len raňajky, pretože samostatne dokupované jedlá v reštauráciách sú veľmi drahé. Na rezortoch sa nedá kúpiť jedlo v obchode, sú tam len obchody so suvenírmi. Odporúčame all inclusive program, ale samozrejme, záleží od klienta, čo preferuje. Rezort ponúka úplný kľud, či už sa ubytujete vo vilke na vode, alebo v plážovej vilke s priamym vstupom do lagúny. Na rezortoch sa môžte obliekať podľa svojej nálady, nie sú tu žiadne obmedzenia, keďže sú to hotelové komplexy. Žiadne výškové budovy, všetko je prízmné, všetky vilky, reštaurácie, bary, kaviarne, ... sú na prízemí. 
 
Ďaľšou možnosťou ubytovania sú safari lode, ktoré sú určené hlavne pre potápačov a pre skupiny. Tieto jachty sa plavia po atoloch a každý deň majú inú zastávku na rôznych rezortoch alebo lokálnych ostrovoch. Spí sa na jachte, niektoré sú veľmi luxusné.
 

Ak máte radi pikantnú kuchyňu, tak Maldivy sú tým správnym miestom pre vašu dovolenku. Medzi populárne lokálne jedlá patria ryby, ryby a veľa rýb, hlavne tuniak. Ďalej je to ryža, čili, rôzne druhy zeleniny a ich kombinácie. Ak nemáte radi pikantné jedlá, nie je to problém, každý hotel ponúka medzinárodnú kuchyňu, takže je z čoho vyberať. A to ovocie! Kokosy, mangá, papaya, mieste banány...

 

Ak zvažujete cestu na Maldivy, môžete sa ubytovať buď v spomínaných rezortoch, v guest housoch alebo aj na safari lodiach, ktoré robia týždenné plavby okolo ostrovov a sú určené hlavne pre potápačov alebo surfistov. Kúsok od hlavného mesta Male je výborné miesto na surfovanie, nachádzajú sa v jeho blízkosti aj rezorty aj lokálne ostrovy s guest housami.

Partneri a členstvo

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.