Objavte s nami Nemecko

Legoland+Europapark 2019Legoland pre celú rodinuMaldivy -dovolenka snovPobyt v Therme Erding

Česko-saské Švajčiarsko a kráľovské mesto - Drážďany - autobusom

229,00 s DPH
Obj. číslo:
103

Česko-saské Švajčiarsko a kráľovské mesto - Drážďany - autobusom

Doplňujúce informácie

Termín : 03.06.- 06.06.2020

Program:

1. deň:

Odchod z Bratislavy v skorých ranných hodinách. Tranzit cez Českú republiku. Zastávka v DĚČÍNÉ  - prehliadka zámku Děčín, ktorý je situovaný na skalnatom ostrohu na sútoky rieky Labe s Ploučnicí. Je tu zachované množstvo pôvodného vybavenia, k najzaujímavejším patrí Modrá sála s nástennými maľbami a Vežový kabinet s úchvatným výhľadom. Súčasťou prehliadky je aj zámocká koniareň. Upútajú tiež priľahlé terasovité Ružové záhrady so salou terrenou zo 17. storočia s freskami od talianskeho maliara Braggalia. Ubytovanie, nocľah.

2. deň:

Raňajky. Pokračovanie do HŘENSKA, ležiaceho v samom srdci národného parku České Švajčiarsko. Výlet loďkou po malebnej riečke KAMENICE s nádhernou prírodou všade naokolo. Edmundova tiesňava a Divoká tiesňava sú jednou z najväčších atrakcií národného parku. Cestou Vám bude prievozník rozprávať o histórii tiesňav, vypočujete si miestne historky a popíše Vám okolité skalné útvary. Možnosť krátkej turistiky za fascinujúcou PRAVČICKOU BRÁNOU,  ktorá je svojimi rozmermi (výškou otvoru 16 m, rozpätie oblúka pri dne je 26,5 m a šírkou mosta 8m) najväčším prírodným skalným mostom v Európe. Právom je označovaná za perlu tejto atraktívnej oblasti. Neodmysliteľnou súčasťou Pravčickej brány je výletný kaštieľ Sokolie hniezdo. Dnes tu nájdete štýlovú dobovú reštauráciu s pôvodnými maľbami a obložením stien, múzeum Národného parku České Švajčiarsko a informačné centrum. Dĺžka trasy je 16 km. Pokračovanie do Drážďan, ubytovanie, nocľah.

3. deň:                                                         

Raňajky. Odchod na zámok MORITZBURG, kde sa natáčala legendárna rozprávka Tri oriešky pre popolušku a ktorý je označovaný za perlu saského baroka. Mimoriadne cenná je zbierka loveckých trofejí. Lôžko vojvodu Augusta Silného je jedinečné umelecké dielo vyrobené z viac ako milióna farebných vtáčích pier. Odchod do mestečka MEISSEN, známeho výrobou slávneho modrého porcelánu, návšteva múzea v manufaktúre Meissen. Ide o najstaršiu porcelánovú fabriku na svete. Možnosť zažiť výrobu porcelánu na vlastnej koži v ukážkových dielňach manufaktúry. Poobedná pešia prehliadka mesta DRÁŽĎANY, ktoré bolo počas 2. svetovej vojny takmer celé zničené. Návšteva zrekonštruovanej katedrály Panny Márie (Frauenkirche), barokového paláca Zwinger a podľa časových možností aj iných skvostov tohto úžasného historického mesta. Nocľah.

4. deň:

Raňajky. Skalný most BASTEI, ktorého názov v preklade „bašta“ je pripomienkou na obranný súbor strmých skál okolo skalného hradu Neurathen. Naskytnú sa Vám nádherné výhľady na labské údolie, kamenný most Basteibrücke, hrad Neurathen a na skalné mesto. Most je cieľom mnohých fotografov bažiacich za krásnymi fotografiami. Odchod do 16 km vzdialenej najväčšej vojenskej pevnosti a hradu Königstein. Pevnosť sa majestátne týči na jednej zo stolových hôr Saského Švajčiarska. Na skalnej ploche vo výške 247 m nájdete 50 starých objektov, medzi nimi vynikajú najmä najstaršie zachované kasárne v Nemecku zo 16. storočia, posádkový kostol zo 17.storočia a môžete sa pozrieť aj do najhlbšej studne v Sasku s dych berúcou hĺbkou 152 m. Pre milovníkov výhľadov je pripravená vychádzková trasa pozdĺž hradieb. V popoludňajších hodinách odchod na Slovensko. Tranzit cez Českú republiku, návrat na Slovensko v neskorých večerných hodinách.

 

V cene je zarátané:

 • autobusová doprava,
 • 3x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom,
 • 3x raňajky, prehliadky miest podľa programu bez vstupov,
 • sprievodca zájazdu

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 45 EUR

V cene nie je zarátané:

 • poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia typ A1 v cene 10 EUR/pobyt alebo typ A1 Pandemic v cene 16 EUR/pobyt,
 • orientačné vstupné -  zámok Děčín jeden prehliadkový okruh 100 Kč,
 • dva okruhy 170 Kč,
 • veľký okruh 260 Kč,
 • ružová záhrada 20 Kč,
 • Edmundova tiesňava 80 Kč/1 jazda,
 • Divoká tiesňava 60 Kč/1 jazda,
 • vstup do areálu Pravčické brány 75 Kč,
 • zámok Moritzburg 6,50 EUR (nad 15 osôb) + 2 EUR audioguide (+ 10 EUR záloha),
 • manufaktúra Meissen 8 EUR (nad 20 osôb),
 • Zwinger 14 EUR,
 • Frauenkirche zdarma,
 • Neurathen 4 EUR,
 • Königstein 10 EUR (nad 15 osôb) + 3 EUR audioguide

Partneri a členstvo

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.