Objavte s nami Nemecko

Legoland pre celú rodinuMaldivy -dovolenka snovZima 2019/2020

Čo by ste mali vedieť o Nemecku

Výročie 500 rokov od vyhlásenia Zákona o čistote piva
30.06.2016

Výročie 500 rokov od vyhlásenia Zákona o čistote piva

Pre Nemcov je pivo tradíciou. Varia ho celé stáročia v tej najvyššej kvalite a na svete asi nie je miesto, kde by ste ho nemohli kúpiť. Tušíte čo všetko stojí za jeho kvalitou ?
V Nemecku platí tzv.  Reinheitsgebot, tiež nazývaný Zákon čistoty piva. V súčasnosti ide o zbierku zákonov, ktoré regulujú ingrediencie a postupy pri varení piva, jeho korene však siahajú mnoho rokov do minulosti.

Ako sa Nemci pripravujú na Vianoce
28.11.2018

Ako sa Nemci pripravujú na Vianoce

Vianoce prichádzajú! A bolo by to od Vás veľmi "nenemecké", keby ste sa nepripravili na najkrajší čas roka pre ľudí a krajinu.Nemci Vianoce milujú a to sa prejavuje v mestách, námestiach, uliciach, ale aj v ich príbytkoch.

Nemecké vianočné koláče
28.11.2018

Nemecké vianočné koláče

Vianočné pečenie v Nemecku je rituálom, podobne, ako aj u nás alebo iných krajinách. Možno sa však pár rozdielov nájde. A určite Vám vianočné koláčiky majú čo ponúknuť.Nechajte sa inšpirovať a možno aj u Vás bude tento rok na vianočnom stole nemecký koláčik.

Najkrajšie vianočné trhy v Nemecku I.
28.11.2018

Najkrajšie vianočné trhy v Nemecku I.

Vianočné trhy v Nemecku sa považujú za najstaršie na svete a konajú takmer v každom meste, niektoré z nich sú aj v zahraničí považované za očarujúce, so špecifickou  a neopakovateľnou atmosférou. Priblížime Vám prvých päť. Námestia a ulice sa obliekajú do slávnostného šatu a pripomínajú rozprávkové mestečká.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.