Objavte s nami Nemecko

Legoland+Europapark 2019Legoland pre celú rodinuMaldivy -dovolenka snovPobyt v Therme Erding

Čo by ste mali vedieť o Nemecku

Čo by ste mali vedieť o Nemecku
11.05.2015

Čo by ste mali vedieť o Nemecku

Nemecko patrí k najvyspelejším ekonomikám, najnavštevovanejším európskym destináciám a je to najľudnatejší štát Európy. Radi budeme Nemecko pre Vás postupne odhaľovať a budeme radi, ak budete patriť k jeho spokojným návštevníkom. Dôvodov na návštevu, historický alebo romantický pobyt, výlet s rodinou, či partiou priateľov v Nemecku, je hneď niekoľko:

Zaujímavosti o nemeckej kuchyni
27.02.2016

Zaujímavosti o nemeckej kuchyni

Ak premýšľate o nemeckej kuchyni len ako o obyčajnom mixe piva a klobásy, potom by to bolo trestuhodné vyhlásenie o tejto veľmi jemnej a tradičnej kuchyni. Je dobre známa skutočnosť, že Nemci ocenia intenzívne a dobre pripravené, dobre podávané jedlá. V skutočnosti nemecká kuchyňa zaujme každého, kto má rád dobré jedlo. Ak chcete uspokojiť Vaše chuťové poháriky, môžete nájsť veľa rozmanitých pokrmov, ktoré sú typické len pre konkrétny nemecký región.

Nemecko - zopár faktov a zaujímavostí
20.03.2015

Nemecko - zopár faktov a zaujímavostí

Ako dobre poznáte Nemecko? Tu je prvá časť článkov o niektorých faktoch a zaujímavých skutočnostiach, ktoré vám pomôžu pripraviť sa na cestu do Nemecka, alebo sa len otestovať v znalostiach.

Nemecko - zopár faktov a zaujímavostí - časť druhá
20.03.2015

Nemecko - zopár faktov a zaujímavostí - časť druhá

Pokračovanie - druhý diel zaujímavostí a faktov o Nemecku - krajine s mnohými výnimočnosťami. Určite sa dozviete skutočnosti, ktoré Vám neboli až tak známe, prípadne ste vôbec o nich ani netušili! :)

Nemecko - zopár faktov a zaujímavostí - časť tretia
20.03.2015

Nemecko - zopár faktov a zaujímavostí - časť tretia

Tretia, ale určite nie záverečná časť našej minisérie - začítajte sa do ďalších zaujímavých informácií o krajine nemeckej Orlice! Veríme, že nájdete aj tu informácie, ktoré budú pre Vás zaujímavou novinkou! :)

Veľkonočné tradície
21.03.2019

Veľkonočné tradície

Veľkonočné obdobie je čas, kedy všetky zvyky vyzerajú, že symbolizujú obnovu, život a začiatok jari. Farebné vajíčka, špeciálne jedlá, obrovské ohne a, samozrejme, cirkevné služby - sú niektoré zvyky, ktorými sa vyznačuje táto zvláštna ročná doba. A ako je to v Nemecku?

10 tipov z nemeckej biznis etikety
21.10.2015

10 tipov z nemeckej biznis etikety

Nemecká mentalita sa od tej našej výrazne odlišuje, čo platí tak v bežnom živote, ako aj v biznise. Prinášame pár tipov z biznis etikety, aby ste sa vedeli prípadne pripraviť na to, čo Vás pri obchodných stretnutiach v Nemecku môže čakať a čo môžete očakávať Vy.

10 výnimočne užitočných nemeckých fráz
04.11.2016

10 výnimočne užitočných nemeckých fráz

Ak sa chystáte cestovať v najbližšej dobe do Nemecka možno vám padne vhod si osvojiť pár užitočných hovorových fráz, ktoré môžete použiť, alebo naopak ak s vami budú takto komunikovať Nemci. Niektoré sú naozaj veľmi vtipné a výstižné, niektoré sú dvojzmyselné a niektoré sú nepochopiteľné pre nás, ale Nemci presne vedia v akom zmysle boli použité. Veľa zábavy pri učení a ešte viac pri cestovaní a využívaní týchto fráz !

10 najlepších lyžiarskych rezortov v Nemecku
28.11.2015

10 najlepších lyžiarskych rezortov v Nemecku

Lyžiarska sezóna sa na mnohých miestach už začala. Tu je zoznam desiatich najlepších lyžiarskych rezortov v Nemecku, určite si medzi nájdete ten, ktorý si zamilujete a v ktorom zažijete nádhernú lyžovačku v kombinácii so skvelými službami, ktorými sú Nemci povestní.

Berlín a miesta, ktoré nesmiete obísť!
29.02.2016

Berlín a miesta, ktoré nesmiete obísť!

Berlín - metropola Nemecka, mesto s bohatou históriou a kultúrou, ktoré však má čo ponúknuť aj v súčasnosti. Nachádzajú sa v ňom miesta, ktoré by ste pri jeho návšteve určite mali vidieť. Tu je desať z nich. A možno sa dozviete aj fakty, o ktorých ste doteraz nevedeli. Viac v článku.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.