Objavte s nami Nemecko

Legoland+Europapark 2019Legoland pre celú rodinuMaldivy -dovolenka snovPobyt v Therme Erding

Blog

Čo by ste mali vedieť o Nemecku
11.05.2015

Čo by ste mali vedieť o Nemecku

Nemecko patrí k najvyspelejším ekonomikám, najnavštevovanejším európskym destináciám a je to najľudnatejší štát Európy. Radi budeme Nemecko pre Vás postupne odhaľovať a budeme radi, ak budete patriť k jeho spokojným návštevníkom. Dôvodov na návštevu, historický alebo romantický pobyt, výlet s rodinou, či partiou priateľov v Nemecku, je hneď niekoľko:

Fašiangové šišky - Faschingskrapfen
22.02.2016

Fašiangové šišky - Faschingskrapfen

Začalo obdobie Fašiangov, okrem tradičných zábav a veselíc, k nim patrí aj špecifické jedlo. Nielen u nás, ale aj v Nemecku patria medzi obľúbené fašiangové jedlá šišky - v Nemecku pod názvom Faschingskrapfen. V mnohých variáciách čo do náplne - presne, ako u nás. My Vám prinášame jeden z receptov - schválne, porovnajte! Určite nám dáte za pravdu, že sú veľmi chutné a potešia nejeden maškrtný jazýček! 

BUGA - najväčšia záhradná výstava v Nemecku
06.04.2015

BUGA - najväčšia záhradná výstava v Nemecku

BUGA je veľkolepý sviatok kvetín a všetkej nádhery, ktorá so záhradníctvom súvisí. Koná sa každé dva roky, vždy v inom regióne Nemecka. Je to festival, ktorý okrem očarujúcej krásy kvetín, sprevádza množstvo ďalších nezabudnuteľných aktivít. Táto udalosť je výnimočná v mnohých smeroch!

Bamberg (najbližšie mesto - Norimberg)
13.04.2018

Bamberg (najbližšie mesto - Norimberg)

Tak ako Rím, toto malé a očarujúce mesto je postavené na siedmich kopcoch a jeho historická architektúra si zaslúžila zápis do svetového dedičstva UNESCO

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.