Objavte s nami Nemecko

Blog

Nemecký Hollywood sa volá Görliwood
20.03.2015

Nemecký Hollywood sa volá Görliwood

Vedeli ste, že aj Nemecko má svoj Hollywood? Nachádza sa v regióne Hornej Lužice, v historickom mestečku Görlitz. Filmová kamera sa v ňom po prvýkrát objavila už v roku 1954. Je to neskutočných 60 rokov, čo sa v ňom striedajú rôzne zahraničné filmové výpravy i režiséri svetového mena. Aj preto je právom filmovou Mekkou Nemecka a nazýva sa trefne Görliwood.

Inzell
19.01.2016

Inzell

Malebné turistické stredisko sa nachádza len 33 km od Salzburgu a 30 km od Berchtesgadenu, na úpätí Álp v nadmorskej výške od 693 m n. m. do 1770 m n. m. Ideálne stredisko pre rodiny s deťmi, ktoré preferujú menšie strediská s kvalitnými službami. A k tomu zdarma karta Inzell Card prinesie celej rodine skvelé zážitky. Skvelá lyžovačka pre Vašich najbližsích!

Čo by ste mali vedieť o Nemecku
11.05.2015

Čo by ste mali vedieť o Nemecku

Nemecko patrí k najvyspelejším ekonomikám, najnavštevovanejším európskym destináciám a je to najľudnatejší štát Európy. Radi budeme Nemecko pre Vás postupne odhaľovať a budeme radi, ak budete patriť k jeho spokojným návštevníkom. Dôvodov na návštevu, historický alebo romantický pobyt, výlet s rodinou, či partiou priateľov v Nemecku, je hneď niekoľko:

Robert Bosch 23.9.1861 – 12.3.1942
23.03.2015

Robert Bosch 23.9.1861 – 12.3.1942

Meno tohto významného nemeckého vynálezcu, podnikateľa a filantropa, sa nám v dnešnej dobe spája najmä s elektronikou, domácimi spotrebičmi a inými, veľmi praktickými a užitočnými pomocníkmi. Čítajte a dozviete sa, kde žil, študoval, pracoval..

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.