Zaujímavosti a perličky z Nemecka

Nemecký Hollywood sa volá Görliwood

Nemecký Hollywood sa volá Görliwood

Vedeli ste, že aj Nemecko má svoj Hollywood? Nachádza sa v regióne Hornej Lužice, v historickom mestečku Görlitz. Filmová kamera sa v ňom po prvýkrát objavila už v roku 1954. Je to neskutočných 60 rokov, čo sa v ňom striedajú rôzne zahraničné filmové výpravy i režiséri svetového mena. Aj preto je právom filmovou Mekkou Nemecka a nazýva sa trefne Görliwood.

Nemecká Pisa

Nemecká Pisa

Aj v Nemecku je malá Pisa. Veža v mestečku Bautzen (Budyšín) s názvom ReichenTurm je odchýlená od kolmice 1,41 m na severozápad. Skutočnosť, alebo dobrý marketingový ťah? :) Presvedčte sa sami - návštevou tohto milého mestečka. Veža sa nachádza na začiatku historického centra, určite ju neminiete! :)

Majákový hotel

Majákový hotel

Dokonalá romantika v majákovom hoteli pri jazere. Chceli by ste mať aspoň na dve noci krásny mezonetový apartmán v majákovej veži len pre seba? Mať výhľad na jazero z výšky 22 m, zážitkovú sprchu a kruhový balkón s 360 stupňami. Dohodnite termín s milovanou osobou a napíšte nám, radi pre Vás všetko zabezpečíme, aby ste si tento majákový zážitok mohli spoločne vychutnať. 

Nemecko – veľmoc „kráľovnej zeleniny“ – špargle

Nemecko – veľmoc „kráľovnej zeleniny“ – špargle

S príchodom jari prichádza sezóna špargle. V Nemecku sa môžete stretnúť so špargľou na každom kroku. Mieste trhy s čerstvou zeleninou a ovocím sú plne zväzkov tejto krehkej zeleniny, ktorá je čoraz obľúbenejšou lahôdkou aj na našich stoloch. Mnohé reštaurácie od apríla do júna – počas sezóny špargle – organizujú špargľové dni či špargľové hody s receptami od výmyslu sveta. Najznámejším receptom je varená špargľa s holandskou omáčkou a varenými zemiačkami a krémová špargľová polievka. Neskutočné delikatesy.

Ubytovanie a doprava ONLINE

 Ubytovanie online cez booking.com


Prenájom auta rýchlo a pohodlne
 

Europcar

Najlacnejšie letenky kamkoľvek

 

MIkrobusom Dolné Bavorsko

 

 

Novinky e-mailom


Navrch stránky

© 2017 Špecialista na Nemecko - ORBIS AH • Tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP