Vínne cesty, vínne plavby

Riesling a Spätburgunder - výnimočné nemecké odrody

Riesling a Spätburgunder - výnimočné nemecké odrody

Rýnsky rizling patrí medzi odrody, ktoré poznáme veľmi dobre aj u nás a ktoré dorábajú aj naši slovenskí vinári. Spätburgunder u nás známy moc nie je, skôr pod francúzskym označením Pinot Noir. Jedna aj druhá odroda prinášajú našim chuťovým pohárikom fantastický zážitok! :) Spolu s televíziou Markíza sme ochutnali v Rüdesheime.

Vinohradníctvo v Rheingau a Rüdesheime

Vinohradníctvo v Rheingau a Rüdesheime

Skúsení autori na tému vína často nemôžu nájsť tie správne superlatívy. Anglický spisovateľ Hugh Johnson ju nazýva "najlepšou vinárskou oblasťou na Rýne" a Encyklopédia vína od Franka Schoonmakera ide ešte ďalej: "Podľa názoru mnohých odborníkov je to najdôležitejšia vinárska oblasť na svete." O Rheingau, kde je vysadených zhruba len 3 000 ha plochy, hovoria ako o jednej z najmenších vinárskych oblastí v Nemecku. My sme boli zažiť tento kraj, spolu s TV Markíza!

Z histórie vinárstva v Nemecku

Z histórie vinárstva v Nemecku

Nemecké vinárstvo má 2000 rokov starú tradíciu. Bolo predstavené Rimanmi v germánskych oblastiach, dobytých západne od rieky Rýn a oblasť Mosel je najstaršou nemeckou vinárskou oblasťou vôbec. Odrody, ako je Rizling rýnsky, Elbling a Trollinger, boli kultivované už v rímskej dobe a mnoho nemeckých slov vo vinárskej terminológii sú latinského pôvodu, ako je napríklad Kelter (vínny lis), Most (mušt - neskvasená šťava z hrozna), a Winzer (vinár).

Würzburg - Wineland - kraj vína

Würzburg - Wineland - kraj vína

Würzburg a víno – neoddeliteľne prepletená dvojica. Víno vo všetkých jeho odrodách určuje pravidlá tohto mesta. Je to dokonalé miesto pre vychutnanie si skvelého vína, miesto pre turistiku - poďte na prehliadku vinárstva a zažite našu vínnu kultúru, doprajte si skvelé jedlo alebo prechádzky; príďte zažiť, čo toto mesto a príroda ponúka.
Naša verzia joie de vivre hovorí o vínnom festivale! Prežite zážitky franských ľudí, navštívte jeden z mnohých festivalov vína vo Würzburgu a okolitej franskej vinárskej krajine.
Alebo môžeme odporučiť výlet po pivniciach a ochutnávku vína? Nebudete sklamaní. Pozrite sa do zákulisia vinárstva Juliusspital, vinárstva Bürgerspital alebo StaatlicherHofkeller...
Ak by ste radšej chceli preskúmať kde víno rastie, poprechádzajte sa v svetoznámych viniciach Würzburger Stein. Môžete získať informácie zo Stein-Wein-Pfad e. V., miestneho klubu Kamenný chodník.

 

Ubytovanie a doprava ONLINE

 Ubytovanie online cez booking.com


Prenájom auta rýchlo a pohodlne
 

Europcar

Najlacnejšie letenky kamkoľvek

 

MIkrobusom Dolné Bavorsko

 

 

Novinky e-mailom


Navrch stránky

© 2018 Špecialista na Nemecko - ORBIS AH • Tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP