Nemecké špeciality(recepty)

Fašiangové šišky - Faschingskrapfen

Fašiangové šišky - Faschingskrapfen

Začalo obdobie Fašiangov, okrem tradičných zábav a veselíc, k nim patrí aj špecifické jedlo. Nielen u nás, ale aj v Nemecku patria medzi obľúbené fašiangové jedlá šišky - v Nemecku pod názvom Faschingskrapfen. V mnohých variáciách čo do náplne - presne, ako u nás. My Vám prinášame jeden z receptov - schválne, porovnajte! Určite nám dáte za pravdu, že sú veľmi chutné a potešia nejeden maškrtný jazýček! 

Klasická nemecká paradajková polievka - Klassische Deutsch Tomatensuppe

Klasická nemecká paradajková polievka - Klassische Deutsch Tomatensuppe

V Nemecku sú polievky veľmi obľúbené, či počas podávania a konzumovania obedu, alebo večere, ale nájdete ich na všetkých slávnostných recepciách. Vybrali sme pre Vás polievku, ktorú možno konzumovať v každom ročnom období a pri každej príležitosti. Dobrú chuť :)

Glühwein - vianočné varené víno

Glühwein - vianočné varené víno

Prinášame Vám recept  z predvianočných trhov v Nemecku, ktoré patria k najstarším a najkrajším v Európe. Konajú sa v každom nemeckom meste a pre to správne vychutnanie si predvianočnej atmosféry je potrebné ochutnať Glühwein - vianočné varené víno, ktoré rozvoniava široko - ďaleko. Vychutnajte si aj Vy tento tradičný vianočný nápoj pri upratovaní, pečení vianočného pečiva, alebo vianočných posedeniach s priateľmi.

Schwarzwaldská višňová torta - Schwarzwälder Kirschtorte

Schwarzwaldská višňová torta - Schwarzwälder Kirschtorte

Radi by sme sa s Vami podelili o ďalší výborný recept, na jednu z najznámejších tort na svete - Schwarzwälder Kirschtorte, ktorá je šťavnatá, lahodná, jednoducho je potrebné ju vyskúšať. My sve ju na naších cestách po Nemecku vyskúšali a pri každej návšteve ju musíme ochutnať. Prajeme Vám príjemné pečenie a ešte lepšie pochutnávanie a prenesenie sa do oblasti Schwarzwald - Čierny les v Bavorsku.

 

Ubytovanie a doprava ONLINE

 Ubytovanie online cez booking.com


Prenájom auta rýchlo a pohodlne
 

Europcar

Najlacnejšie letenky kamkoľvek

 

MIkrobusom Dolné Bavorsko

 

 

Novinky e-mailom


Navrch stránky

© 2017 Špecialista na Nemecko - ORBIS AH • Tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP