Mestá a pamiatky UNESCO

Zámky Augustusburg a Falkenlust v Brühle

Zámky Augustusburg a Falkenlust v Brühle

V Brühle, malom nemeckom meste v Porýní, sa spája architektúra, sochárstvo, maliarstvo a záhradný dizajn tak, aby spolu vytvorili prvotriedne umelecké dielo. Zámok Augustusburg a lovecké sídlo v Falkenluste sú spolu so svojimi záhradami skvelým príkladom nemeckého rokoka - oba sú od roku 1984 súčasťou Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Aachenský dóm

Aachenský dóm

Aachenský dóm bol vôbec prvým miestom v Nemecku, ktoré získalo status svetového kultúrneho dedičstva UNESCO - a to z dobrého dôvodu: bol postavený okolo rokov 790 - 800, získal svetový význam z hľadiska dejín umenia a architektúry a je jedným z najlepších príkladov kostolnej architektúry vôbec. Katedrála je miestom posledného odpočinku Karola Veľkého a zároveň miestom, kde sa počas 600 rokov korunovali nemeckí cisári.

Mesto Bamberg

Mesto Bamberg

Od 10. storočia má toto mesto významné prepojenie so slovanskými ľuďmi, zvlášť tými z Poľska a Pomoranska. Počas doby jeho najväčšieho rozkvetu, od 12. storočia,  bola architektúra Bambergu silne ovplyvňovaná severným Nemeckom a Maďarskom. Na konci 18. storočia bolo mesto centrom osvietenstva v južnom Nemecku, s poprednými filozofmi a spisovateľmi, ako Hegel a Hoffmann, ktorí tam žili.

Staré mesto v Regensburgu so Stadtamhofom

Staré mesto v Regensburgu so Stadtamhofom

Historické centrum nádherného mesta Regensburg a priľahlej časti Stadtamhof patria do rodiny UNESCO od roku 2006 a očarí Vás prekrásnou architektúrou a dobovým duchom, ktorý cítiť na každom kroku.

Ubytovanie a doprava ONLINE

 Ubytovanie online cez booking.com


Prenájom auta rýchlo a pohodlne
 

Europcar

Najlacnejšie letenky kamkoľvek

 

MIkrobusom Dolné Bavorsko

 

 

Novinky e-mailom


Navrch stránky

© 2017 Špecialista na Nemecko - ORBIS AH • Tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP