Mestá a pamiatky UNESCO

Zámky Augustusburg a Falkenlust v Brühle

Zámky Augustusburg a Falkenlust v Brühle

V Brühle, malom nemeckom meste v Porýní, sa spája architektúra, sochárstvo, maliarstvo a záhradný dizajn tak, aby spolu vytvorili prvotriedne umelecké dielo. Zámok Augustusburg a lovecké sídlo v Falkenluste sú spolu so svojimi záhradami skvelým príkladom nemeckého rokoka - oba sú od roku 1984 súčasťou Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Aachenský dóm

Aachenský dóm

Aachenský dóm bol vôbec prvým miestom v Nemecku, ktoré získalo status svetového kultúrneho dedičstva UNESCO - a to z dobrého dôvodu: bol postavený okolo rokov 790 - 800, získal svetový význam z hľadiska dejín umenia a architektúry a je jedným z najlepších príkladov kostolnej architektúry vôbec. Katedrála je miestom posledného odpočinku Karola Veľkého a zároveň miestom, kde sa počas 600 rokov korunovali nemeckí cisári.

Mesto Bamberg

Mesto Bamberg

Od 10. storočia má toto mesto významné prepojenie so slovanskými ľuďmi, zvlášť tými z Poľska a Pomoranska. Počas doby jeho najväčšieho rozkvetu, od 12. storočia,  bola architektúra Bambergu silne ovplyvňovaná severným Nemeckom a Maďarskom. Na konci 18. storočia bolo mesto centrom osvietenstva v južnom Nemecku, s poprednými filozofmi a spisovateľmi, ako Hegel a Hoffmann, ktorí tam žili.

Staré mesto v Regensburgu so Stadtamhofom

Staré mesto v Regensburgu so Stadtamhofom

Historické centrum nádherného mesta Regensburg a priľahlej časti Stadtamhof patria do rodiny UNESCO od roku 2006 a očarí Vás prekrásnou architektúrou a dobovým duchom, ktorý cítiť na každom kroku.

Zollverein bansko-uhoľný priemyselný komplex v Essene

Zollverein bansko-uhoľný priemyselný komplex v Essene

Obrovský priemyslený komplex, dnes už historický, ktorý zohral svoju významnú rolu v jednom z najsilnejších odvetví 19. a 20. storočia - dnes predstavuje aj architektonické skvosty niekoľkých štýlov a určite stojí za návštevu. Nachádza sa v krásnom meste Essen.

Historické centrá Stralsundu a Wismaru

Historické centrá Stralsundu a Wismaru

Stredoveké mestá Wismar a Stralsund, na pobreží Baltského mora v severnom Nemecku, boli hlavnými obchodnými centrami Hanzovej ligy v 14. a 15. storočí. V 17. a 18. storočí sa stali švédskymi administratívnymi a obrannými centrami pre nemecké územie. Prispeli k rozvoju charakteristických typov budov a techniky tehlovej gotiky v Pobaltí, ako ilustruje niekoľko dôležitých tehlových katedrál, radnica v Stralsunde a rad obytných, remeselných a obchodných domov, ktoré predstavujú vývoj tehlovej gotiky v priebehu niekoľkých storočí.

Speicherstadt a obvod Kontorhaus s Chilehaus

Speicherstadt a obvod Kontorhaus s Chilehaus

Hamburg je obrovské prístavné mesto, ktoré predstavuje pomyslenú vodnú bránu do Nemecka. Ukrýva mnoho zaujímavých pamiatok, pamätihodností, turistických atrakcií i pokojných oáz. Speicherstadt a obvod Kontorhaus boli zaradené do Zoznamu Svetového a kultúrnehho dedičstva UNESCO len nedávno - v máji tohto roku. Ale celkom právnene - posúďte sami.

Markgrófsky Dom opery Bayreuth

Markgrófsky Dom opery Bayreuth

Majstrovské dielo barokovej divadelnej architektúry, postavené v rokoch 1745 až 1750, Operný dom je len dokonalo zachovalý príklad svojho druhu, kde obecenstvo v počte 500 divákov môže autenticky zažiť kultúru dvornej barokovej opery a jej akustiku, a tiež aj to, ako jej hľadisko zachováva svoje pôvodné materiály, tj. drevo a plátno.

Muskauer Park / Park Mużakowski

Muskauer Park / Park Mużakowski

Anglický park o rozlohe 559,9 ha, ktorý sa rozprestiera po oboch brehoch rieky Nisy a na hranici medzi Poľskom a Nemeckom, bol vytvorený kniežaťom Hermannom von Pückler-Muskau v rokoch 1815 až 1844. Bez problémov sa prelínajúc s okolitou poľnohospodárskou krajinou, je park priekopníkom nových prístupov v navrhovaní vzhľadu krajiny a ovplyvňoval vývoj krajinnej architektúry v Európe a Amerike. 

Radnica a socha Rolanda v Brémach

Radnica a socha Rolanda v Brémach

Radnica a socha Rolanda na námestí v Brémach v severozápadnom Nemecku sú mimoriadnou reprezentáciou občianskej nezávislosti a suverenity, vyvinutými v Svätej ríši rímskej v Európe. Stará radnica bola postavená v gotickom slohu na začiatku 15. storočia, po tom, čo Brémy vstúpili do Hanzovej ligy. Budova bola renovovaná v tzv. Weserovom renesančnom slohu na začiatku 17. storočia. Nová radnica bola postavená vedľa starej na začiatku 20. storočia ako súčasť súboru, ktorý prežil bombardovanie počas druhej svetovej vojny. Socha je 5,5 m vysoká a datuje sa až do 1404.

Ubytovanie a doprava ONLINE

 Ubytovanie online cez booking.com


Prenájom auta rýchlo a pohodlne
 

Europcar

Najlacnejšie letenky kamkoľvek

 

MIkrobusom Dolné Bavorsko

 

 

Novinky e-mailom


Navrch stránky

© 2018 Špecialista na Nemecko - ORBIS AH • Tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP