Magické mestá

Bamberg (najbližšie mesto - Norimberg)

Bamberg (najbližšie mesto - Norimberg)

Tak ako Rím, toto malé a očarujúce mesto je postavené na siedmich kopcoch a jeho historická architektúra si zaslúžila zápis do svetového dedičstva UNESCO

Berlín -

Berlín - "COOL" mesto

V súčasnosti "COOL" mesto, ktoré treba v Nemecku určite zažiť. Je mladé, pestré, kreatívne, s vibrujúcou atmosférou. No pripravte sa aj na kus histórie. Ťažko uveriť, čo sa dialo 20 rokov dozadu, minulosť je v ňom stále cítiť. Jednou nohou sa môžete ocitnúť v 80. rokoch obkolesení panelákmi, druhou nohou v modernej časti obkľúčení mrakodrapmi. Hlavne je to multikultúrne mesto, plné zelene, alternatívnej hudby, ale aj nákupov a designu!

Drážďany - mesto kultúry

Drážďany - mesto kultúry

Poloha Drážďan, uprostred prírodnej krásy, je celkom evidentná, ale boli to tvorivé sklony a láska saských voličov k umeniu a neskôr mestských obyvateľov, ktorí dali Drážďanom ich jedinečnú kultúrny charakter. 

Düsseldorf - mesto módy

Düsseldorf - mesto módy

Düsseldorf je popredné miesto módneho priemyslu a najelegantnejšie mesto nákupov v Nemecku. Srdce tejto Mekky nákupov nepochybne bije na Königsallee – láskyplne známej ako Kö. Je jednou z mála medzinárodne uznávaných nákupných ulíc, ktoré sa oprávnene môžu nazývať "bulvár".

Frankfurt nad Mohanom (Franfurt am Main) - mesto kultúry

Frankfurt nad Mohanom (Franfurt am Main) - mesto kultúry

Nikde inde v Nemecku slávne kultúrne inštitúcie nesúperia o pozornosť s tak pôsobivou panorámou. Frankfurt priťahuje znalcov výtvarného a divadelného umenia. Múzejné nábrežie pozdĺž brehov Mohanu, robí Frankfurt jedným z popredných múzejných miest nielen v Nemecku, ale aj v Európe. 

Hamburg - námorné mesto

Hamburg - námorné mesto

Voda preteká srdcom Hamburgu vo forme rieky Labe, jazera Alster a kanálmi, ktoré pretekajú mestom krížom-krážom. Je to miesto, kde sa stretáva tradícia s modernosťou, miesto útulných ústraní a rušných ulíc.
Listnaté pobrežie mesta je oprávnene považované za jedno z najkrajších v Nemecku.

Hannover - mesto inovácií

Hannover - mesto inovácií

Vynikajúce miesto pre podnikanie a vedu s množstvom možností k videniu a navštíveniu, pre koncepciu vysokej kvality života a vynikajúcu mobilitu: región Hannover skutočne spĺňa všetky predpoklady. Medzinárodne uznávané spoločnosti úzko spolupracujú s prvotriednymi výskumnými inštitúciami ako motorom inovácií a rastu. Súčasne je Hannover tiež kozmopolitným mestom vzájomne výhodného obchodu, poskytujúcim stimul pre nový vývoj v oblasti kľúčových podporných technológií. Vďaka jeho prírodnému okoliu a množstvu parkov, "najzelenšie mesto v Nemecku" ponúka výnimočnú kvalitu života a top-rebríček kultúrnych a športových podujatí, impozantné rady múzeí a fantastické nákupy v jednej z najväčších peších zón krajiny, poskytuje tiež fantastický výber voľnočasových aktivít. K turisticky vyzdvihovaným patria Kráľovské záhrady Herrenhausen, dobrodružná ZOO Hannover, Festival pri jazere Maschsee a svetovo najväčší veľtrh strelcov Schützenfest: každý z nich znamená nezabudnuteľný zážitok. Centrálna poloha a výborné dopravné spojenie s mestom zaručujú rýchly a jednoduchý dosah. 

Lipsko (Leipzig) - mesto hudby

Lipsko (Leipzig) - mesto hudby

Lipsko ponúka pohľad späť na výnimočné hudobné tradície. Pracovali tu Johann Sebastian Bach, Felix Mendelssohn, Robert Schumann a Clara Schumann. Richard Wagner, ktorý sa narodil v Lipsku, absolvoval aj svoje hudobné vzdelanie práve v tomto meste.

Norimberg - mesto histórie

Norimberg - mesto histórie

Prvá zdokumentovaná zmienka o meste Norenberc pochádza zo 16. júla 1050. Hrad Kaiserburg bol postavený na hradnom vrchu. Norimberg zažil obrovský rast v ranom novoveku. Remeslá a obchod tu prekvitali v 15. a 16. storočí, rovnako ako veda a umenie. Je to miesto, kde mal umelecký génius Albrecht Dürer svoju dielňu. Otvorenosť mesta pre nové duchovné pohyby viedla k začiatku reformácie v roku 1525. V roku 1835 nemecký prvý rušeň - Adler - cestoval z Norimbergu do Fürthu. Výroba ceruziek a hračiek a kovospracujúci priemysel sa taktiež tešili rozkvetu. 

Stuttgart - mesto automobilov

Stuttgart - mesto automobilov

Región Stuttgart je miesto, kde sa príroda stretáva s technológiou a tradícia s inováciou. Úspešne kombinuje živosť mestského života s množstvom kvalitných kultúrnych atrakcií. Všetko uprostred idylickej krajiny a topograficky jedinečnej krajiny. Prestížne múzeá umenia, malebné hrady a paláce, svieže záhrady a dve vynikajúce automobilové múzea, to sú len niektoré z pokladov, ktoré hlavné mesto regiónu Baden-Württemberg ponúka.

Ubytovanie a doprava ONLINE

 Ubytovanie online cez booking.com


Prenájom auta rýchlo a pohodlne
 

Europcar

Najlacnejšie letenky kamkoľvek

 

MIkrobusom Dolné Bavorsko

 

 

Novinky e-mailom


Navrch stránky

© 2018 Špecialista na Nemecko - ORBIS AH • Tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP