Hrady a zámky

Nemecké zámky - skutočné stredoveké krásky

Nemecké zámky - skutočné stredoveké krásky

Podľa definície slovo “zámok” označuje “opevnenú budovu postavenú pre ochranné a obytné účely”. Nemecké “burg” (v nemčine “pevnosť”) znamená to isté.

Bellevue Palace Berlín

Bellevue Palace Berlín

Toto nádherné biele sídlo uprostred Berlína je posadené do nádherných záhrad a celkovo pôsobí veľmi romanticky, priam dych vyrážajúco. Nepripomína Vám iné prezidentské sídlo? Predstavujeme Bellevue Palace v Berlíne.

Hrad v Norimbergu

Hrad v Norimbergu

Nádherný, veľmi zachovaný, poskytujúci autentický pohľad do histórie a očarujúci výhľad nad mesto pod ním - taký je hrad Norimberg. Určite ho odporúčame navštíviť, má čo ponúknuť!

Plassenburg

Plassenburg

Plassenburg je jedným z najpôsobivejších hradov v Nemecku a predstavuje symbol bavorského mesta Kulmbach. Prvá zmienka o ňom pochádza z roku 1135. Bol zničený v roku 1554, na konci Druhej markgrófskej vojny. Hrad bol neskôr prestavaný podľa návrhov architekta Caspara Vischera na impozantnú pevnosť a na obrovský palác.

Residence Palace

Residence Palace

Residence Palace vo Wurzburgu je nádherným miestom, s úžasnými záhradami, na zozname TOP 100 miest v Nemecku. V roku 2013 získalo 1. miesto spomedzi všetkých miest v Nemecku! Nie nadarmo je palác zaradený aj do svetového dedičstva UNESCO. Je považovaný za jeden z najdôležitejších palácov v Európe. A prečo je taký jedinečný? Unikátnou je architektúra a geniálny interiérový dizajn. Svetovo známe sú najmä fresky umiestnené nad obrovským schodiskom a v cisárskom salóne. Až ho navštívite, budete očarení!

Meersburg

Meersburg

Pri jazere Bodensee je zámok Meersburg, dlhodobo hlavnou historickou atrakciou, lebo ponúka skvelý výhľad na toto obľúbené jazero. Objavíte v ňom až 30 zariadených miestností, príjemnú reštauráciu s kaviarňou, počas letných dní aj terasu, kde si môžete dokonale vychutnať výhľad na okolie - nuž nie nadarmo sa Meersburg nazýva "Morský zámok". Otvorený je pre verejnosť od marca do októbra. Kto sa chce preniesť do 19. storočia, nech sa páči, zámok Meersburg je najstarší obývaný zámok v Nemecku. Krásny výhľadový zážitok prajeme!

Neuschwanstein

Neuschwanstein

Neuschwanstein je nádherný zámok v oblasti obce Schwangau pri meste Fussen, ktorý dal postavit bavorský kráľ Ľudovít II. Je to jeden z najznámejších a najnavštevovanejších turistických cieľov Nemecka a má prívlastok "rozprávkový - labutí hrad". Architektúra a vnútorné vybavenie predstavuje romantický historizmus a elektitcizmus 19. storočia. Neďaleko sa nachádza aj zámok Hohenschwangau. Prehliadka zámku je možná aj v českom jazyku.

Zažite aj Neuschwanstein a aj iné miesta na poznávacom zájazde Historické skvosty a krásy prírody južného Bavorska.

Ubytovanie a doprava ONLINE

 Ubytovanie online cez booking.com


Prenájom auta rýchlo a pohodlne
 

Europcar

Najlacnejšie letenky kamkoľvek

 

MIkrobusom Dolné Bavorsko

 

 

Novinky e-mailom


Navrch stránky

© 2018 Špecialista na Nemecko - ORBIS AH • Tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP